Vishay/Dale CSC08A03300RGPA
CSC08A03300RGPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A03300RGPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 300 OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A03300RGPA.pdf
Availability of CSC08A03300RGPA
QUANTITY
CSC08A03300RGPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A03300RGPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A03300RGPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)300
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)