Vishay/Dale CSC08A0333R0GPA
CSC08A0333R0GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A0333R0GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A0333R0GPA.pdf
Availability of CSC08A0333R0GPA
QUANTITY
CSC08A0333R0GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A0333R0GPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A0333R0GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A0333R0GPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A0333R0GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A0333R0GPA Details Description
Related parts for CSC08A0333R0GPA
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0504 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 500MA 600 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB 64QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf