Vishay/Dale CSC08A034K70GEK
CSC08A034K70GEK picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A034K70GEK
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A034K70GEK.pdf
Availability of CSC08A034K70GEK
QUANTITY
CSC08A034K70GEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A034K70GEK
Internal Part NumberEIS-CSC08A034K70GEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A034K70GEK
Related LinksCSC08A0, CSC08A034K70GEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A034K70GEK Details Description
Related parts for CSC08A034K70GEK
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PURE YELLOW CAP FOR LED datasheet.pdf
CABLE 17POS STR SOCKET-OPEN 1.5M datasheet.pdf