Vishay/Dale CSC08A034K70GPA
CSC08A034K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A034K70GPA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A034K70GPA.pdf
Availability of CSC08A034K70GPA
QUANTITY
CSC08A034K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A034K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A034K70GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A034K70GPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A034K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A034K70GPA Details Description
Related parts for CSC08A034K70GPA
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
IC 1.71V NANOPWR MON SOT-23-5 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
ADHESIVE MARKER CARD 31-40 datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4872-E datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.1A STRGT datasheet.pdf