Vishay/Dale CSC08A0375R0GEK
CSC08A0375R0GEK picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A0375R0GEK
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A0375R0GEK.pdf
Availability of CSC08A0375R0GEK
QUANTITY
CSC08A0375R0GEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A0375R0GEK
Internal Part NumberEIS-CSC08A0375R0GEK
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)75
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A0375R0GEK
Related LinksCSC08A0, CSC08A0375R0GEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A0375R0GEK Details Description
Related parts for CSC08A0375R0GEK
IC OPAMP VFB 145MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 22.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS SOCKET-WIRE 3M datasheet.pdf