Vishay/Dale CSC09A011K50GPA
CSC09A011K50GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC09A011K50GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 9SIP
Datasheet Download
CSC09A011K50GPA.pdf
Availability of CSC09A011K50GPA
QUANTITY
CSC09A011K50GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC09A011K50GPA
Internal Part NumberEIS-CSC09A011K50GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-SIP
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.890" L x 0.098" W (22.61mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC09A011K50GPA
Related LinksCSC09A0, CSC09A011K50GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC09A011K50GPA Details Description
Related parts for CSC09A011K50GPA
CAP FILM 6800PF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf