Vishay/Dale CSC10A011K50GPA
CSC10A011K50GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC10A011K50GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1.5K OHM 10SIP
Datasheet Download
CSC10A011K50GPA.pdf
Availability of CSC10A011K50GPA
QUANTITY
CSC10A011K50GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC10A011K50GPA
Internal Part NumberEIS-CSC10A011K50GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.990" L x 0.098" W (25.15mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC10A011K50GPA
Related LinksCSC10A0, CSC10A011K50GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC10A011K50GPA Details Description
Related parts for CSC10A011K50GPA
CONN HEADER 70POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6DIP GW datasheet.pdf
SPRING, COMPRESSION datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.51UF RADIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf