Central Semiconductor Corp CSHD10-45L TR13
CSHD10-45L TR13 picture photo
Mfg. Part Number
CSHD10-45L TR13
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK
Datasheet Download
CSHD10-45L TR13.pdf
Availability of CSHD10-45L TR13
QUANTITY
CSHD10-45L TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSHD10-45L TR13
Internal Part NumberEIS-CSHD10-45L TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io)10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If750mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 45V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK
Operating Temperature - Junction-65°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSHD10-45L TR13
Related LinksCSHD10-, CSHD10-45L TR13 Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CSHD10-45L TR13 Details Description
Related parts for CSHD10-45L TR13
IC MCU 8BIT 32KB FLASH datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST 12-PLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL PP 8SOIC datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM RS,072,RECEPTACLE ASSY datasheet.pdf