Honeywell Sensing and Productivity Solutions CSLW6B200M
CSLW6B200M picture photo
Mfg. Part Number
CSLW6B200M
Manufacturer
Product Category
Current Transducers
Brief Description
SENSOR CURRENT HALL 200MA AC/DC
Datasheet Download
CSLW6B200M.pdf
Availability of CSLW6B200M
QUANTITY
CSLW6B200M Order Process
Ship out your order
Specifications of CSLW6B200M
Internal Part NumberEIS-CSLW6B200M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Sensors, Transducers
FamilyCurrent Transducers
SeriesCSLW
PackagingBulk
For MeasuringAC/DC
Sensor TypeHall Effect, Open Loop
Current - Sensing200mA
Number of Channels1
OutputRatiometric, Voltage
Sensitivity5.1V/A
Frequency-
Linearity-
Accuracy-
Voltage - Supply4.5 V ~ 10.5 V
Response Time3µs
Current - Supply (Max)9mA
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
PolarizationBidirectional
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSLW6B200M
Related LinksCSLW6, CSLW6B200M Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
CSLW6B200M Details Description
Related parts for CSLW6B200M
CONN RECEPT 9POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1A SOT223 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 11POS .3M datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 420MA 450 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf