Cardinal Components CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17
CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 3.579545MHz 30ppm 17pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17.pdf
Availability of CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17
Internal Part NumberEIS-CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM1
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance17pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17
Related LinksCSM1-A1B2C3-1, CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17 Details Description
Related parts for CSM1-A1B2C3-150-3.579545D17
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SW DIP 5POS RA UNSEALED GOLD datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
TAPE VINYL 4" X 36YD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 470 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf