Cardinal Components CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18
CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18
Brief Description
Crystal 16.2570MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18.pdf
Availability of CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18
QUANTITY
CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCSM1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency16.257MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18
Related LinksCSM1Z-A0B2C3, CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A0B2C3-50-16.257D18
MODULE DDR 128MB 200-SODIMM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W STER 28TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RENEWAL LIC WIN LIBERO SA 1YR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.027UF RADIAL datasheet.pdf