Cardinal Components CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18
CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18.pdf
Availability of CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18
QUANTITY
CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18
SeriesCSM1
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18
Related LinksCSM1Z-A0B2C3-, CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A0B2C3-50-22.1184D18
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 17 BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
350 TB SPR PLU WF 2/ROWS datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS .5MM SMD W/FIT datasheet.pdf
HDM 9EAPR130F204O LM/G datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf