Cardinal Components CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18
CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18
Brief Description
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18.pdf
Availability of CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18
QUANTITY
CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18
SeriesCSM1
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency28.63636MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18
Related LinksCSM1Z-A0B2C3-, CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A0B2C3-50-28.63636D18
KIT DESIGN SCT T1/E1 DS21X5Y datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 2.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 257MA 720 MOHM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf