Stackpole Electronics Inc. CSRN2010FT25L0
CSRN2010FT25L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2010FT25L0
Brief Description
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CSRN2010FT25L0.pdf
Availability of CSRN2010FT25L0
QUANTITY
CSRN2010FT25L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2010FT25L0
Internal Part NumberEIS-CSRN2010FT25L0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.025
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2010FT25L0
Related LinksCSRN201, CSRN2010FT25L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2010FT25L0 Details Description
Related parts for CSRN2010FT25L0
LID CLEAR POLY USE W/1591C SERIE datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 590MA 280 MOHM datasheet.pdf
RES 100M OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf