Stackpole Electronics Inc. CSRN2010FTR280
CSRN2010FTR280 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2010FTR280
Brief Description
RES SMD 0.28 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CSRN2010FTR280.pdf
Availability of CSRN2010FTR280
QUANTITY
CSRN2010FTR280 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2010FTR280
Internal Part NumberEIS-CSRN2010FTR280
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.28
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2010FTR280
Related LinksCSRN201, CSRN2010FTR280 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2010FTR280 Details Description
Related parts for CSRN2010FTR280
JUMPER-H9992TR/1852OR/H9992TR10" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V PPAK datasheet.pdf
KIT DEMO FOR S08AC60 FAMILY datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SENSOR SS HALL EFFECT RATIOMETRC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 9POS .178M datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO MCX JACK datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 3X1 BLUE DIFF datasheet.pdf
26500 39C 37#20 2#16 P BY RECP datasheet.pdf
22UF 160V 10X25MM 85C 15000H datasheet.pdf