Luminus Devices Inc. CST-90-W57S-C13-GN200
CST-90-W57S-C13-GN200 picture photo
Mfg. Part Number
CST-90-W57S-C13-GN200
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
CST-90-W57S-C13-GN200.pdf
Availability of CST-90-W57S-C13-GN200
QUANTITY
CST-90-W57S-C13-GN200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CST-90-W57S-C13-GN200
Internal Part NumberEIS-CST-90-W57S-C13-GN200
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test925 lm (850 lm ~ 1000 lm)
Current - Test3.15A
Temperature - Test40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
Current - Max13.5A
FeaturesWith Connector
Size / Dimension28.00mm L x 42.00mm W
Height5.61mm
Light Emitting Surface (LES)3.00mm L x 3.00mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CST-90-W57S-C13-GN200
Related LinksCST-90-W57, CST-90-W57S-C13-GN200 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CST-90-W57S-C13-GN200 Details Description
Related parts for CST-90-W57S-C13-GN200
CHARACTER FILM ROUND "I" A22 SER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC DO204AC datasheet.pdf
RES 284K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP DGTL AUDIO 116W D 44HSSOP datasheet.pdf
QKE LATCHING STR RELIEF datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 4V 20% X5R 0805 datasheet.pdf