Murata Electronics North America CSTCC12M00G53-R0
CSTCC12M00G53-R0 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCC12M00G53-R0
Datasheet Download
CSTCC12M00G53-R0.pdf
Availability of CSTCC12M00G53-R0
QUANTITY
CSTCC12M00G53-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCC12M00G53-R0
Internal Part NumberEIS-CSTCC12M00G53-R0
Delivery TimeIn stock, ship CSTCC12M00G53-R0 today.
SeriesCSTCC12M0
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCC12M00G53-R0
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCC12M, CSTCC12M00G53-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCC12M00G53-R0 Details Description
Related parts for CSTCC12M00G53-R0
CONN SPLICE 600-3000CMA TIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DIN SGL WM BLUE datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 12V SOT-23 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 130KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 WW 30POS datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf