Murata Electronics North America CSTCC8M19G56R0
CSTCC8M19G56R0 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCC8M19G56R0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCC8M19G56R0.pdf
Availability of CSTCC8M19G56R0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCC8M19G56R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCC8M19G56R0
Internal Part NumberEIS-CSTCC8M19G56R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCC8M19G56R0 today.
SeriesCSTCC8M1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCC8M19G56R0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCC8M, CSTCC8M19G56R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCC8M19G56R0 Details Description
Related parts for CSTCC8M19G56R0
RES 1.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 56 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 1W datasheet.pdf
MICRO 51C P 20" WHT FLOAT datasheet.pdf