Murata Electronics North America CSTCC8M19G56R0
CSTCC8M19G56R0 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCC8M19G56R0
Datasheet Download
CSTCC8M19G56R0.pdf
Availability of CSTCC8M19G56R0
QUANTITY
CSTCC8M19G56R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCC8M19G56R0
Internal Part NumberEIS-CSTCC8M19G56R0
Delivery TimeIn stock, ship CSTCC8M19G56R0 today.
SeriesCSTCC8M1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCC8M19G56R0
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCC8M, CSTCC8M19G56R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCC8M19G56R0 Details Description
Related parts for CSTCC8M19G56R0
IC FPGA 512 I/O 680FBGA datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
MCU ARM 1024KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
BAG 18X18" STATIC SHIELD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf