Murata Electronics North America CSTCE16MOV53A-RO
CSTCE16MOV53A-RO picture photo
Mfg. Part Number
CSTCE16MOV53A-RO
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCE16MOV53A-RO.pdf
Availability of CSTCE16MOV53A-RO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCE16MOV53A-RO Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCE16MOV53A-RO
Internal Part NumberEIS-CSTCE16MOV53A-RO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCE16MOV53A-RO today.
SeriesCSTCE16MO
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCE16MOV53A-RO
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCE16M, CSTCE16MOV53A-RO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCE16MOV53A-RO Details Description
Related parts for CSTCE16MOV53A-RO
TERM FORK LOCK 12-10AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 12POS datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
POT 500K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf