Murata Electronics North America CSTCR4M00G55A-RO
CSTCR4M00G55A-RO picture photo
Mfg. Part Number
CSTCR4M00G55A-RO
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCR4M00G55A-RO.pdf
Availability of CSTCR4M00G55A-RO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCR4M00G55A-RO Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCR4M00G55A-RO
Internal Part NumberEIS-CSTCR4M00G55A-RO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCR4M00G55A-RO today.
SeriesCSTCR4M00
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCR4M00G55A-RO
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCR4M0, CSTCR4M00G55A-RO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCR4M00G55A-RO Details Description
Related parts for CSTCR4M00G55A-RO
RES 2.7 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf