Murata Electronics North America CSTCV20.00MXJ040TC
CSTCV20.00MXJ040TC picture photo
Mfg. Part Number
CSTCV20.00MXJ040TC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCV20.00MXJ040TC.pdf
Availability of CSTCV20.00MXJ040TC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCV20.00MXJ040TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCV20.00MXJ040TC
Internal Part NumberEIS-CSTCV20.00MXJ040TC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCV20.00MXJ040TC today.
SeriesCSTCV20.00
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1812
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCV20.00MXJ040TC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCV20.0, CSTCV20.00MXJ040TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCV20.00MXJ040TC Details Description
Related parts for CSTCV20.00MXJ040TC
IC NVSRAM 1MBIT 70NS 32EDIP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 100MA 13 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 1.27MM 34POS GOLD SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 35POS datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC DAC 12-BIT VOUT 16MSOP datasheet.pdf
MS4800-PDM datasheet.pdf
TV 8C 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Nonvolatile Memory, Dual 1024 Position Programmable Resistors IC datasheet.pdf