Amphenol Aerospace Operations D38999/24FB98PN-UWHST1
D38999/24FB98PN-UWHST1 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FB98PN-UWHST1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN
Datasheet Download
D38999/24FB98PN-UWHST1.pdf
Availability of D38999/24FB98PN-UWHST1
QUANTITY
D38999/24FB98PN-UWHST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FB98PN-UWHST1
Internal Part NumberEIS-D38999/24FB98PN-UWHST1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FB98PN-UWHST1
D38999/24FB98PN-UWHST1 Details Description
Related parts for D38999/24FB98PN-UWHST1
CONN HEADER 40PS .100 SMD 30GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 500V 1111 datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" STACKER datasheet.pdf
MICRO 15POS PIN 20" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
ETRAK2W/32ISO24VDC DO+POE datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf