Murata Electronics North America CSTCW2400MX03002
CSTCW2400MX03002 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCW2400MX03002
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCW2400MX03002.pdf
Availability of CSTCW2400MX03002
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCW2400MX03002 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCW2400MX03002
Internal Part NumberEIS-CSTCW2400MX03002
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCW2400MX03002 today.
SeriesCSTCW2400
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type2520
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCW2400MX03002
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCW240, CSTCW2400MX03002 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCW2400MX03002 Details Description
Related parts for CSTCW2400MX03002
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 7P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
INDENTER, 1210 PIDG datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf