Citizen Finedevice CSX-750FHB33333000T
CSX-750FHB33333000T picture photo
Mfg. Part Number
CSX-750FHB33333000T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX-750FHB33333000T.pdf
Availability of CSX-750FHB33333000T
QUANTITY
CSX-750FHB33333000T Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX-750FHB33333000T
Internal Part NumberEIS-CSX-750FHB33333000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-750F
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX-750FHB33333000T
Related LinksCSX-750FH, CSX-750FHB33333000T Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX-750FHB33333000T Details Description
Related parts for CSX-750FHB33333000T
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 58A TO-264 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W TMINIP2 datasheet.pdf