Citizen Finedevice CSX-750FMB14745600T
CSX-750FMB14745600T picture photo
Mfg. Part Number
CSX-750FMB14745600T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX-750FMB14745600T.pdf
Availability of CSX-750FMB14745600T
QUANTITY
CSX-750FMB14745600T Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX-750FMB14745600T
Internal Part NumberEIS-CSX-750FMB14745600T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-750F
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX-750FMB14745600T
Related LinksCSX-750FM, CSX-750FMB14745600T Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX-750FMB14745600T Details Description
Related parts for CSX-750FMB14745600T
IC PCMCIA INTERFACE 100-VQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.3A 3DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V 10% BX 1805 datasheet.pdf
CRIMP SOCKET CONTACT 6MM 50PCS datasheet.pdf