Citizen Finedevice CSX-750VKBL12288000T
CSX-750VKBL12288000T picture photo
Mfg. Part Number
CSX-750VKBL12288000T
Brief Description
OSC VCXO 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX-750VKBL12288000T.pdf
Availability of CSX-750VKBL12288000T
QUANTITY
CSX-750VKBL12288000T Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX-750VKBL12288000T
Internal Part NumberEIS-CSX-750VKBL12288000T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-750V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)6mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX-750VKBL12288000T
Related LinksCSX-750VKB, CSX-750VKBL12288000T Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX-750VKBL12288000T Details Description
Related parts for CSX-750VKBL12288000T
FUSE CERM 5A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 198MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
THERM NTC 1.0K OHM 5% 28 AWG RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
TPLI 2180 A1 8" X 8" datasheet.pdf