ITT Cannon, LLC DM51157-14
DM51157-14 picture photo
Mfg. Part Number
DM51157-14
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Brief Description
CONN DSUB CONTACT
Datasheet Download
DM51157-14.pdf
Availability of DM51157-14
QUANTITY
DM51157-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of DM51157-14
Internal Part NumberEIS-DM51157-14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DM51157-14
Related LinksDM511, DM51157-14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
DM51157-14 Details Description
Related parts for DM51157-14
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC TX RS485/422 HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 4POS W/PIN datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 8-24V 1.4A datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2POS 2.2MM datasheet.pdf