Citizen Finedevice CSX325FJC12.500M-UT
CSX325FJC12.500M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CSX325FJC12.500M-UT
Brief Description
OSCILLATOR XO 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX325FJC12.500M-UT.pdf
Availability of CSX325FJC12.500M-UT
QUANTITY
CSX325FJC12.500M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX325FJC12.500M-UT
Internal Part NumberEIS-CSX325FJC12.500M-UT
FamilyOscillators
SeriesCSX-325F
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX325FJC12.500M-UT
Related LinksCSX325FJC, CSX325FJC12.500M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX325FJC12.500M-UT Details Description
Related parts for CSX325FJC12.500M-UT
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN ECONOSEAL RCPT/CAP 8POS BLK datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 1A TO-92 datasheet.pdf
3V LITHIUM BATTERY datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf