Citizen Finedevice CSX325FJC20.000M-UT
CSX325FJC20.000M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CSX325FJC20.000M-UT
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX325FJC20.000M-UT.pdf
Availability of CSX325FJC20.000M-UT
QUANTITY
CSX325FJC20.000M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX325FJC20.000M-UT
Internal Part NumberEIS-CSX325FJC20.000M-UT
FamilyOscillators
SeriesCSX-325F
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX325FJC20.000M-UT
Related LinksCSX325FJC, CSX325FJC20.000M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX325FJC20.000M-UT Details Description
Related parts for CSX325FJC20.000M-UT
TRANS NPN 160V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SW SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 4.2MM STR GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY R/A 3POS TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A DO214AC datasheet.pdf
CONN HDR 114POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS datasheet.pdf