Citizen Finedevice CSX325T33.600M2-UT10
CSX325T33.600M2-UT10 picture photo
Mfg. Part Number
CSX325T33.600M2-UT10
Brief Description
OSCILLATOR TCXO 33.6MHZ SMD
Datasheet Download
CSX325T33.600M2-UT10.pdf
Availability of CSX325T33.600M2-UT10
QUANTITY
CSX325T33.600M2-UT10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX325T33.600M2-UT10
Internal Part NumberEIS-CSX325T33.600M2-UT10
FamilyOscillators
SeriesCSX-325T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency33.6MHz
FunctionStandby (Power Down)
Output-
Voltage - Supply1.8 V ~ 3 V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX325T33.600M2-UT10
Related LinksCSX325T33., CSX325T33.600M2-UT10 Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX325T33.600M2-UT10 Details Description
Related parts for CSX325T33.600M2-UT10
IC OPAMP JFET 2MHZ 14DIP datasheet.pdf
COVER REFLOW W/CLAMP PCB 5X20MM datasheet.pdf
IC SUPERVSR CPU 16K EEPROM 8SOIC datasheet.pdf
LENS FOR CREE MX-6 datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD323F datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf