Citizen Finedevice CSX532T16.000M3-UT10
CSX532T16.000M3-UT10 picture photo
Mfg. Part Number
CSX532T16.000M3-UT10
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 16.000MHZ SMD
Datasheet Download
CSX532T16.000M3-UT10.pdf
Availability of CSX532T16.000M3-UT10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSX532T16.000M3-UT10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX532T16.000M3-UT10
Internal Part NumberEIS-CSX532T16.000M3-UT10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX532T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency16MHz
Function-
Output-
Voltage - Supply2.4 V ~ 3 V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)1.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX532T16.000M3-UT10
Related LinksCSX532T16., CSX532T16.000M3-UT10 Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX532T16.000M3-UT10 Details Description
Related parts for CSX532T16.000M3-UT10
MODULE POWER ENTRY 3A datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TOOL SHUT HEIGHT GAUGE datasheet.pdf
FERRITE BEAD 470 OHM .25A 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 27MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf