Vishay/BCcomponents CT-94Z-201
CT-94Z-201 picture photo
Mfg. Part Number
CT-94Z-201
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH
Datasheet Download
CT-94Z-201.pdf
Availability of CT-94Z-201
QUANTITY
CT-94Z-201 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT-94Z-201
Internal Part NumberEIS-CT-94Z-201
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.378" x 0.189" Face x 0.378" H (9.60mm x 4.80mm x 9.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT-94Z-201
Related LinksCT-94, CT-94Z-201 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
CT-94Z-201 Details Description
Related parts for CT-94Z-201
MOSFET N-CH 30V 12A DIRECTFET datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK datasheet.pdf
CONN RECEPT 4X SCREWLOCK SMD PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 26POS W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,YEL,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONN HD ARRAY 299POS MALE GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW SOD123 datasheet.pdf