3M CT15NT50S-L
CT15NT50S-L picture photo
Mfg. Part Number
CT15NT50S-L
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
15" NATURAL 50LB MNT CBL TIE
Datasheet Download
CT15NT50S-L.pdf
Availability of CT15NT50S-L
QUANTITY
CT15NT50S-L Order Process
Ship out your order
Specifications of CT15NT50S-L
Internal Part NumberEIS-CT15NT50S-L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCable Ties
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
Series-
Packaging50 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter4.00" (101.60mm)
Length1.26' (384.00mm)
Width0.180" (4.57mm)
Mounting TypeScrew Mount, Mounting Hole
Tensile Strength50 lbs (22.7 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT15NT50S-L
Related LinksCT15N, CT15NT50S-L Datasheet, 3M Distributor
CT15NT50S-L Details Description
Related parts for CT15NT50S-L
CONN HEADR BRKWAY .100 37POS STR datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
SMA STRT CLAMP PLUG RG 223 datasheet.pdf
RES 0.931 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 810MA 120 MOHM datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
USB-A RECEPT W/1M CORDSET TO USB datasheet.pdf
ATTENUATOR 12 DB DC 18GHZ datasheet.pdf