B&K Precision CT2060-25-4
CT2060-25-4 picture photo
Mfg. Part Number
CT2060-25-4
Brief Description
LEAD 4MM P-P PVC .75 25CM YELLOW
Datasheet Download
CT2060-25-4.pdf
Availability of CT2060-25-4
QUANTITY
CT2060-25-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2060-25-4
Internal Part NumberEIS-CT2060-25-4
2nd ConnectorBanana Plug, Single
Cable Length9.8" (250.00mm)
Contents1 Lead, Yellow
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2060-25-4
Related LinksCT206, CT2060-25-4 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2060-25-4 Details Description
Related parts for CT2060-25-4
RES SMD 698 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 117 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 PLUG-PLUG 5M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf