B&K Precision CT2075-100-2
CT2075-100-2 picture photo
Mfg. Part Number
CT2075-100-2
Brief Description
LD 4MM P-J SILIC .75 100CM RED
Datasheet Download
CT2075-100-2.pdf
Availability of CT2075-100-2
QUANTITY
CT2075-100-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2075-100-2
Internal Part NumberEIS-CT2075-100-2
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationSilicone
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2075-100-2
Related LinksCT2075, CT2075-100-2 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2075-100-2 Details Description
Related parts for CT2075-100-2
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.5MM datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.4V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTVIBRATOR 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 5000PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPDT RLLR LVR datasheet.pdf