B&K Precision CT2432-100-0
CT2432-100-0 picture photo
Mfg. Part Number
CT2432-100-0
Manufacturer
Product Category
Test Leads - BNC Interface
Brief Description
INS BNCM CABLE MINALG 75OHM 100C
Datasheet Download
CT2432-100-0.pdf
Availability of CT2432-100-0
QUANTITY
CT2432-100-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2432-100-0
Internal Part NumberEIS-CT2432-100-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - BNC Interface
SeriesCal Test
ConfigurationBNC to Alligator
1st ConnectorBNC, Male Plug
2nd ConnectorAlligator Clip, Insulated (2)
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Wire Gauge-
Cable Type-
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating3A
Temperature Range32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C)
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
ColorBlack Cable, Black BNC, Black and Red Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2432-100-0
Related LinksCT2432, CT2432-100-0 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2432-100-0 Details Description
Related parts for CT2432-100-0
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC POT DIG QUAD 50K 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD SLIC CARD 55185 datasheet.pdf
CABLE DUCT 30MMX80MM datasheet.pdf
RES 30.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PLSTCM18,TRANS,2M,AX,PNP,PW datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf