B&K Precision CT3874-100-4
CT3874-100-4 picture photo
Mfg. Part Number
CT3874-100-4
Datasheet Download
CT3874-100-4.pdf
Availability of CT3874-100-4
QUANTITY
CT3874-100-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT3874-100-4
Internal Part NumberEIS-CT3874-100-4
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Wire Gauge-
Cable Type-
Voltage - Rated600V, 1000V
Current Rating3A
Temperature Range32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C)
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
ColorBlack Cable, Yellow, BNC, Black and Red Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT3874-100-4
Related LinksCT3874, CT3874-100-4 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT3874-100-4 Details Description
Related parts for CT3874-100-4
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 9A I2PAK datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 100NS 64FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG SHLD 500' datasheet.pdf
762 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 510UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf