Panduit CTAPF2/0-12TP-Q
CTAPF2/0-12TP-Q picture photo
Mfg. Part Number
CTAPF2/0-12TP-Q
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
CABLE TAP COMPRESSION COPPER
Datasheet Download
CTAPF2/0-12TP-Q.pdf
Availability of CTAPF2/0-12TP-Q
QUANTITY
CTAPF2/0-12TP-Q Order Process
Ship out your order
Specifications of CTAPF2/0-12TP-Q
Internal Part NumberEIS-CTAPF2/0-12TP-Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
Series-
PackagingBulk
Terminal TypeCrimpband, Open Band
Number of Wire EntriesVaries by Wire Size
TerminationCrimp
Wire Gauge2/0-12 AWG
InsulationNon-Insulated
Features-
ColorPurple
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTAPF2/0-12TP-Q
Related LinksCTAPF2/, CTAPF2/0-12TP-Q Datasheet, Panduit Distributor
CTAPF2/0-12TP-Q Details Description
Related parts for CTAPF2/0-12TP-Q
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 49.1520MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 75A DO5 datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED NO LED datasheet.pdf
220UF 35V 9.5X24 105C AXI datasheet.pdf