TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine CTC-0041-20-L106
CTC-0041-20-L106 picture photo
Mfg. Part Number
CTC-0041-20-L106
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
THERMOCOUPLE CABLE
Datasheet Download
CTC-0041-20-L106.pdf
Availability of CTC-0041-20-L106
QUANTITY
CTC-0041-20-L106 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTC-0041-20-L106
Internal Part NumberEIS-CTC-0041-20-L106
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTC-0041-20-L106
CTC-0041-20-L106 Details Description
Related parts for CTC-0041-20-L106
RES 270K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS TIN PCB datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 630V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 7.5MM datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf