TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine CTC-0062-20-9/5-9
CTC-0062-20-9/5-9 picture photo
Mfg. Part Number
CTC-0062-20-9/5-9
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
THERMOCOUPLE CABLE
Datasheet Download
CTC-0062-20-9/5-9.pdf
Availability of CTC-0062-20-9/5-9
QUANTITY
CTC-0062-20-9/5-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of CTC-0062-20-9/5-9
Internal Part NumberEIS-CTC-0062-20-9/5-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTC-0062-20-9/5-9
CTC-0062-20-9/5-9 Details Description
Related parts for CTC-0062-20-9/5-9
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8TDFN datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
REGULATOR PRM 48V OUT 200W SMD datasheet.pdf
HU STRND 22AWG YELLOW 25K' datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS HOUSING 2.54MM datasheet.pdf