Cardinal Components CTED-A5B3-155.52TS
CTED-A5B3-155.52TS picture photo
Mfg. Part Number
CTED-A5B3-155.52TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 155.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
CTED-A5B3-155.52TS.pdf
Availability of CTED-A5B3-155.52TS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CTED-A5B3-155.52TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CTED-A5B3-155.52TS
Internal Part NumberEIS-CTED-A5B3-155.52TS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCTED
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTED-A5B3-155.52TS
Related LinksCTED-A5B3, CTED-A5B3-155.52TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CTED-A5B3-155.52TS Details Description
Related parts for CTED-A5B3-155.52TS
CONN RCPT 65POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 22A 8TSON datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONNECTOR MAIN CIRCUIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
CB BTS FT BRS 3 ASY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
DIA 3MM 0.8MM PIGT NPN NC datasheet.pdf