Vishay/BCcomponents K680J15C0GL53H5
K680J15C0GL53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K680J15C0GL53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K680J15C0GL53H5.pdf
Availability of K680J15C0GL53H5
QUANTITY
K680J15C0GL53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K680J15C0GL53H5
Internal Part NumberEIS-K680J15C0GL53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K680J15C0GL53H5
Related LinksK680J15, K680J15C0GL53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K680J15C0GL53H5 Details Description
Related parts for K680J15C0GL53H5
TERM BLOCK HDR 48POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2PS 5.08MM STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 20MM SMD datasheet.pdf