Vishay Electro-Films CTR10001FFKGANHWS
CTR10001FFKGANHWS picture photo
Mfg. Part Number
CTR10001FFKGANHWS
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 0303
Datasheet Download
CTR10001FFKGANHWS.pdf
Availability of CTR10001FFKGANHWS
QUANTITY
CTR10001FFKGANHWS Order Process
Ship out your order
Specifications of CTR10001FFKGANHWS
Internal Part NumberEIS-CTR10001FFKGANHWS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCTR
PackagingTray
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Number of Resistors2
Number of Pins6
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0303 (0808 Metric)
Supplier Device Package0303
Size / Dimension0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
Height0.002" (0.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTR10001FFKGANHWS
Related LinksCTR10001, CTR10001FFKGANHWS Datasheet, Vishay Electro-Films Distributor
CTR10001FFKGANHWS Details Description
Related parts for CTR10001FFKGANHWS
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN UNINS RCPT 14-20AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
VRAL SRIS 20: 1 RATIO FRM SZB datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 0.7MM datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
SMD VARISTER 500PF 50V 250A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
26500 12C 12#12 S BY RECP WC datasheet.pdf
600 mA/1000 mA, 2.5 MHz Buck-Boost DC-to-DC Converter IC datasheet.pdf