CTS Electronic Components CTS100EL16VONG
CTS100EL16VONG picture photo
Mfg. Part Number
CTS100EL16VONG
Manufacturer
Product Category
Interface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Brief Description
IC REDRIVER 1CH 8MLP
Datasheet Download
CTS100EL16VONG.pdf
Availability of CTS100EL16VONG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CTS100EL16VONG Order Process
Ship out your order
Specifications of CTS100EL16VONG
Internal Part NumberEIS-CTS100EL16VONG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSemiconductors
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeBuffer, ReDriver
Applications-
InputLVPECL
OutputLVPECL
Data Rate (Max)-
Number of Channels1
Delay Time250ps
Signal Conditioning-
Capacitance - Input-
Voltage - Supply3 V ~ 3.5 V
Current - Supply40mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-MLP (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTS100EL16VONG
Related LinksCTS100E, CTS100EL16VONG Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CTS100EL16VONG Details Description
Related parts for CTS100EL16VONG
IC TXRX RS-232 4:5 5V LP 28SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MULT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 5K OHM 75W datasheet.pdf