Amphenol Aerospace Operations CTV06RQW-17-52S-LC
CTV06RQW-17-52S-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RQW-17-52S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 2C 2#8(QUAD) SKT RECP
Datasheet Download
CTV06RQW-17-52S-LC.pdf
Availability of CTV06RQW-17-52S-LC
QUANTITY
CTV06RQW-17-52S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RQW-17-52S-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RQW-17-52S-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RQW-17-52S-LC
Related LinksCTV06RQW-, CTV06RQW-17-52S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RQW-17-52S-LC Details Description
Related parts for CTV06RQW-17-52S-LC
JUMPER-H1503TR/A2015L/H1501TR 2" datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 10A TO-220FP datasheet.pdf
RES 68 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
Low Cost, 250 mA Output, Single-Supply Amplifiers IC datasheet.pdf