Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-15-35JN-LC
CTV06RW-15-35JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-15-35JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 37C 37#22D SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-15-35JN-LC.pdf
Availability of CTV06RW-15-35JN-LC
QUANTITY
CTV06RW-15-35JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-15-35JN-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-15-35JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-15-35JN-LC
Related LinksCTV06RW-1, CTV06RW-15-35JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-15-35JN-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-15-35JN-LC
CAP CER 820PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF CA 15V SOT-23 datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLOCKED FIFO 64X36 132-PQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
RES 56 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf