Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-15-97AE
CTV06RW-15-97AE picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-15-97AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-15-97AE.pdf
Availability of CTV06RW-15-97AE
QUANTITY
CTV06RW-15-97AE Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-15-97AE
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-15-97AE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-15-97AE
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-15-97AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-15-97AE Details Description
Related parts for CTV06RW-15-97AE
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 35.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 350UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
SPCL TRM KIT FOR ( 1 ) MAT UM 36 datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 26/7 FLEX IP201 datasheet.pdf
CONN MALE 12POS GOLD SLDR EYE datasheet.pdf