Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-15-97JA-LC
CTV06RW-15-97JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-15-97JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-15-97JA-LC.pdf
Availability of CTV06RW-15-97JA-LC
QUANTITY
CTV06RW-15-97JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-15-97JA-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-15-97JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-15-97JA-LC
Related LinksCTV06RW-1, CTV06RW-15-97JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-15-97JA-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-15-97JA-LC
TROLLEY 150MM IGA#2500-150-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 800MA D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.5A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 950MA 140 MOHM TH datasheet.pdf