Laird Technologies - Signal Integrity Products IC0603B820R-10
IC0603B820R-10 picture photo
Mfg. Part Number
IC0603B820R-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED INDUCT 82NH 200MA 300 MOHM
Datasheet Download
IC0603B820R-10.pdf
Availability of IC0603B820R-10
QUANTITY
IC0603B820R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IC0603B820R-10
Internal Part NumberEIS-IC0603B820R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIC
Packaging*
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance82nH
Tolerance±10%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant245MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IC0603B820R-10
IC0603B820R-10 Details Description
Related parts for IC0603B820R-10
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16TVSOP datasheet.pdf
HEADER 62POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.5A TO-252 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
DAUGHTERCARD TOOLSTICK C8051F850 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf